ŻYWIENIE

     Aby labrador mógł cieszyć się doskonałym zdrowiem, lśniącą sierścią a także nieustającą chęcią do zabawy i pracy należy bardzo starannie przeanalizować jego potrzeby żywieniowe.
     
     GILPA to profesjonalna karma produkowana w Wielkiej Brytanii od ponad 130 lat. Posiada poparcie renomowanych hodowli. W roku 1884 Dwór Królewski przyznał jej GWARANCJE KRÓLEWSKIE.
     Filozofia firmy-" doskonały pokarm za rozsądną cenę" to głównie minimalizowanie kosztów promocji i reklamy.
Brak sponsoringu na wystawach, szerokiej reklamy w telewizji i prasie może czasem powodować, że produkty są mniej popularne, ale zaoszczędzone fundusze pozwalają na ciągłe podnoszenie jakości pożywienia (bez podnoszenia ceny). Jest to gwarancją, że klient, który raz zakupi GILPĘ z pewnością nie zamieni jej na żadna inna karmę.
      Istotny jest fakt, iż karma produkowana jest wciąż w jednej fabryce. Dzięki temu za każdym razem jest to produkt o tej samej, najwyższej jakości. Próbki są dokładnym odwzorowaniem produktu, o tym samym składzie, bez dodatkowych ulepszaczy smaku (niestety, częsta praktyka innych firm).
      We wszystkich karmach zachowana jest ciągłość i stabilność składników i komponentów, dzięki czemu zmiana jednego pokarmu na drugi jest łatwa i nie powoduje żadnych problemów ze strony przewodu pokarmowego.
      Wszystkie rodzaje karmy produkowane są z mięsa (a nie z mączki!) spełniającego wymogi mięsa do konsumpcji ludzkiej. Z produkcji wyłączona została soja, która jest najtańszym, ale najczęściej modyfikowanym genetycznie źródłem białka.
      Oto kilka składników GILPY, które są szczególnie ważne dla zdrowia psiaków:
 • kwas omega 3 i omega 6 (sierść, skóra, reakcje przeciwzapalne)
 • omółek jadalny ( ruchomość i połączenia stawów)
 • zioła ( ułatwiają trawienie)
 • przeciwutleniacze ( eliminują działanie wolnych rodników)


 • preparaty wzmacniające układ kostno-szkieletowy  WELPENKALK
  Preparat mineralny dla szczeniąt, dostosowany do potrzeb rosnącego organizmu, ma korzystny wpływ na zdrowe uzębienie i mocną budowę kości. Jeśli rosnące szczenięta nie otrzymają dostatecznej ilości preparatu wapniowego i substancji mineralnych to często uzębienie i kościec pozostają osłabione, co prowadzi do chorób zębów i słabszej kości. Przy produkcji Welpenkalk Canina świadomie zrezygnowaliśmy z witaminizacji. W związku z tym zwracamy uwagę na szczególnie korzystny dla młodego i rosnącego organizmu stosunek wapnia do fosforu 3: 1. Preparat wapniowy Welpenkalk Canina został opracowany zgodnie z najnowszymi naukowymi badaniami według receptury dr Clausa, jest lekkostrawny i winien być podawany szczeniakowi codziennie od ok. 6 tygodnia życia do końca okresu wzrostu ( ok. 15-18 miesięcy ). Stosując preparat regularnie i podając dokładne dawki dbamy o optymalny rozwój zdrowego kośćca i mocnego uzębienia u szczeniaka.

  PETVITAL GAG
  PETVITAL GAG jest kompleksem substancji czynnych pochodzenia naturalnego, których podstawowe znaczenie w przemianie materii tkanki łącznej odpowiada najnowszym badaniom naukowym. Preparat zawiera : dużą zawartość najwyższej jakości Glikozaminoglikanów - GAG (stabilizacja włókien kolagenowych, budowa i poprawa elastyczności chrząstki stawowej, regulacja gospodarki wodnej), kwasy tłuszczowe omega 3 (redukcja stanów zapalnych), aminokwasy, żelatyna, mączka z alg morskich, witamina E i selen (ochrona przed szkodliwymi produktami przemiany materii).
  Petvital GAG jest doskonale tolerowany ze względu na swe naturalne składniki.

  Canhydrox GAG
  Do wzmocnienia tkanki łącznej, stawów, chrząstki, kości, zębów, więzadeł i ścięgien. Poza sprawdzonym i znanym ekstraktem z "zielonego" małża nowozelandzkiego Perna canaliculus nowy preparat Canhydrox GAG zawiera dodatkowo:
 • Hydroksylapatyt: organiczna substancja pobudzająca wzrost kości, stabilizująca i wzmacniająca ich strukturę - niezbędna dla ich budowy. W naturze stanowi ona 50% budulca kości i ponad 90 % budulca zębów.
 • Kwas krzemowy: odpowiada za mocną tkankę łączną, sprężyste więzadła i ścięgna.
 • Witamina C: niezbędna do budowy zębów, mocnych dziąseł i do wzmocnienia tkanki łącznej, wspomaga proces przyswajania wapnia.


  W szczególnych przypadkach dodatkowo zalecamy:

  Biotyna FORTE
  Dodawanie biotyny do karmy jest działaniem profilaktycznym, zapobiegającym zmianom chorobowym sierści, ponieważ zarówno w żywieniu tradycyjnym jak i karmami gotowymi jej ilości są niewystarczające dla pokrcia dziennego zapotrzebowania.
  Kliniczne objawy niedoboru biotyny: włos staje się suchy, szorstki i łamliwy, traci swój blask i w końcu wypada, skóra łuszczy się, może wystąpić stan zapalny skóry. Zwierzęta cierpią na świąd, egzemy i zaburzenia pigmentacji. Objawy te ustępują zwykle w krótkim czasie po podaniu nawet niewielkich ilości biotyny. Potwierdzają to lekarze weterynarii.

  Algi Morskie
  Uzyskiwane ze świeżych alg morskich (Ascophyllum ). Ze względu na duży udział różnych aminokwasów ten bardzo cenny produkt naturalny ma ogromny wpływ na pigmentację sierści, oczu, nosa i łap. Mączka z alg morskich zawiera liczne witaminy, karotenowce, mikro- i makroelementy. Ich biologiczna skuteczność uzyskiwana jest poprzez delikatne suszenie świeżych alg morskich.

  Canivita
  Multiwitamina ( środek wzmacniający ) - zemulgowany tonik zawierający 12 ważnych dla życia witaminach (witamina A, D3, E, C, K3, B1, B2, B6, B12, kwas nikotynowy, kwas pantotenowy, kwas foliowy). Witaminy dostają się bezpośrednio do krwi prawie bez strat. Doskonale działają w czasie infekcji, i rekonwalescencji ponieważ ich resorpcja następuje poprzez śluzówkę i drogi limfatyczne omijając wątrobę. To uzasadnia ich nadzwyczajne działanie. Canivita daje psu i kotu kondycję szczytową, zapewnia szybkie dostarczenie witamin do organizmu we wszystkich sytuacjach problematycznych i stresowych. Konieczne w czasie dużego obciążenia jak ciąża, okres karmienia, fazy wzrostu i rozwoju, jak również u zwierząt, które są w sposób zwiększony obciążane ( tresura, praca, wyścigi, wystawy, polowania i podróże ). Preparat zaczyna działać natychmiast, już po 10 minutach!!!


 • Monika Osińska
  Warszawa / Radomsko, POLSKA
  tel. (0602) 38 71 48

  Webmaster - Edyta Słowicka
  copyright© 2003-2005 Kwiat Morza